МИ ПРАЦЮЄМО!
СЛАВА УКРАЇНІ, ГЕРОЯМ СЛАВА!
UAH
 • EUR
 • USD
Порівняння
Добавте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Магазин воротних систем №1 в Україні
Графік роботи:

Пн-Пт 09.00 - 18.00

Сб 10.00 - 16.00

Київ, вул. Перемоги, 20

0
Мій кошик

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Автоматика для промислових воріт та вимоги до неї

Промислові ворота істотно відрізняються від своїх цивільних родичів. Вони великі, масивні та важкі, і при цьому вельми активно експлуатуються. В абсолютній більшості вручну відкривати подібні ворота буде як фізично складно, так і економічно необґрунтовано - час це теж ресурс. А значить наявність автоматичного приводу для промислових воріт - річ просто життєво необхідна.

Зважаючи на специфіку використання промислових воріт є певний список вимог, що пред'являється до автоматичних приводів для них, які і реалізуються в готовій продукції:

 • Висока інтенсивність експлуатації. А значить в конструкції застосовуються якісні і надійні матеріали, особливо в навантажених елементах. Ніякого силуміну - тільки сталь, латунь і бронза.
 • Збільшена потужність і можливість рухати важкі і масивні стулки. Рекомендується 20% запас потужності поверх розрахункового навантаження.
 • Робота в несприятливих умовах в будь-яку пору року, при підвищеній вологості, опадах, морозах і в спеку. Зазвичай привід для промислових воріт спокійно працює в межах від -20 до + 55, але є моделі, здатні витримувати випробування серйозніше.
 • Розширений функціонал. Можливість відкривати вручну важкі ворота (зазвичай застосовується ланцюговий привід) при відсутності електроенергії та інші функції, часто вже не затребувані для цивільних моделей.
 • Підключення додаткових аксесуарів до модуля управління, що розширюють функціональність і можливості воріт. Фотоелементи, сирени, різноманітні пристосування для управління - це необхідно.
 • Підтримка більшої кількості пультів дистанційного керування. Навіть 60 пультів ДУ іноді буває мало.
 • Безпека при активному використанні. А саме - наявність системи охолодження і декількох запобіжників електросистем на різних рівнях.
 • Надійність, реалізована на рівні конструкції. Якісні матеріали, міцний корпус, незалежний від двигуна редуктор в масляній ванні, ребра радіаторів охолодження - важливі моменти, що забезпечують довгострокову експлуатацію автоматики.
 • Підключення до незалежних джерел живлення - ДБЖ, захист від перепадів напруги, можливість вибору під різне електропостачання.

Привід промислових воріт може бути як в форматі моноблоку, коли й плата управління з радіомодулем, і силова частина знаходяться в одному корпусі, так і в роз'ємному форм-факторі. Другий варіант більш кращий, якщо є необхідність в підключенні великої кількості аксесуарів, або треба розмістити блок в окремому приміщенні - скажімо в кімнаті охорони.

Приводи промислових воріт і їх особливості

На сучасних промислових, виробничих, складських та інших комерційних об'єктах застосовуються кілька типів воріт, і відповідно кожен з них оснащується різними типами автоматики.

 1. Розпашні і відкатні (консольні) промислові ворота. Конструкційно як самі ворота, так і автоматика для них нічим не відрізняється від цивільних моделей, зазвичай це більш потужні і продуктивні версії з розширеним функціоналом. Вони точно так само встановлюються на заставні/фундаменти, налаштовуються і успішно працюють.
 2. Ворота ролетного типу. Абсолютна більшість подібних воріт промислового класу вже мають інтегрований привід в конструкцію, який і обертає вал, на котрий накручується полотно ролети. Зазвичай має фланцевий або ланцюгової привід передачі тягового зусилля від електродвигуна.
 3. Промислові секційні ворота. Оскільки розмір і площа полотна може досягати дуже великих розмірів, і є свої особливості кріплення конструкції в великому приміщенні, то схема приводу за допомогою ланцюга або ременя через шину непридатна. Застосовується т.зв. вальний тип ворітної автоматики, коли кріплення силового блоку проводиться збоку, а передача тягового зусилля відбувається на вал самих секційних воріт.

До речі, вальна автоматика для промислових секційних воріт іноді встановлюються і в домашніх гаражах, коли немає можливості встановити звичайний привід з ременем або на ланцюгу - наприклад дуже висока стеля.

На що звернути увагу, якщо треба купити автоматику для промислових воріт

Критеріїв при виборі приводу для комерційного використання є кілька, і на відміну від домашніх моделей, вони все важливі і актуальні. Єдиного алгоритму вибору напевно не існує, але перш за все треба враховувати:

 • Передбачувана інтенсивність експлуатації від 25 до 60%.
 • Розрахункове навантаження під розмір воріт - а саме висота і площа кв. м.
 • Електроживлення воріт - від 12/24 до трьох фаз на 380 В.
 • Форм-фактор приводу - моноблок або рознесена модель.
 • Кількість підключуваних пультів дистанційного керування.
 • Чи будуть задіяні допоміжні зовнішні органи управління та контролю - клавіатура, WI-FI або GSM-модулі, фотоелементи.
 • Необхідність в сигнальних елементах - лампах і сиренах.
 • Умови роботи, необхідність охолодження і ступінь вологозахисту.

Останній пункт особливо актуальний в тому випадку, якщо необхідно купити автоматику для секційних промислових воріт, які будуть встановлені в місцях з підвищеною вологістю - наприклад на автомийках. У таких випадках рекомендується рівень вологозахисту повинен бути не нижче IP54.

І завжди вибирайте продукцію перевірених фірм з хорошою репутацією, що мають широке поширення на ринку. Це дає можливість ремонту в післягарантійний період і є гарантією наявності запасних частин.

Вгору