СЛАВА НАЦІЇ, ПИ*ДА рОСІЙСЬКІЙ ПЕДЕРАЦІЇ
UAH
 • EUR
 • USD
Порівняння
Добавте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Магазин парканів та воротних систем №1 в Україні
Графік роботи:

Пн-Пт 09.00 - 18.00

Сб 10.00 - 16.00

Київ, вул. Перемоги, 20

0
Мій кошик

Розпашні ворота у вашому місті

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Розпашні ворота - конструкція та особливості

Розпашні ворота - найстаріший тип механізованих рухливих захисних пристроїв, яким людина вирішила захистити підступ до свого житла. І до цього дня ворота розпашні залишаються найпоширенішим і популярним видом таких механізмів, незважаючи на, здавалося б, чимало придуманих людством різних конструкцій.

Конструкційно розпашні ворота прості і зрозумілі, і складаються з трьох обов'язкових компонентів:

 1. Стулки. Являє собою огорожу у вигляді вертикальних полотен, що рухаються в горизонтальній площині.
 2. Петлі. Рухомий елемент, до яких кріпляться стулки, і за допомогою якого ті рухаються. Самі петлі пов'язують стулки з опорними стовпами.
 3. Опорні стовпи. Власне це і є основа, до якої кріпляться петлі зі стулками. Можуть бути виготовлені з металу, бетону, дерева, цегли або каменю - головне щоб були міцними і рівно стояли, зберігаючи ці якості весь час експлуатації.

Стулки можуть бути будь-якими, але для все ж бажано, щоб вони складалися з силового каркасу, на який лягає навантаження при експлуатації. Простір на каркасі заповнюється зашивочним матеріалом, або просто зашиттям.

Виготовляється каркас воріт з різних матеріалів, але найбільшого поширення набули різні види сталевих прокатних профілів. Це можуть бути куток, квадратні і прямокутні труби, або спеціальні воротні Т-подібні профілі, які мають найвищі механічні властивості.

Список зашивочних матеріалів на вуличні розсувні ворота широкий, і багато в чому залежить від смаку і можливостей власника. Варто виділити:

 • Різні види штахетника - дерев'яного та металевого.
 • Жалюзі різних моделей.
 • Суцільні зашиття - профнастил, Горизонт, металевий лист, дерев'яні дошки.
 • Роздільні типу Ранчо.
 • Всіляка ковка, різьблення і все, на що вистачить фантазії та фінансів.

Головна вимога до зашиття на вуличні розсувні ворота - вона не повинна перевантажувати загальну конструкцію, не ламати петлі та не хилити стовпові опори. Ну і звичайно мати високі естетичні якості, гармоніювати із загальним архітектурним ансамблем, і самою огорожею. Інші вимоги, такі як приватність, вентиляція, або навпаки - захист від вітру, актуальні в кожному окремому випадку. При виборі зашиття слід пам'ятати, що суцільні варіанти створюють потужне вітрове навантаження на вузли воріт - петлі і стовпи.

Матеріали, розмір і варіанти виконання всіх трьох елементів і визначають вартість розпашних воріт.

Розпашні ворота - переваги і недоліки

Вирішуючи, купити розсувні ворота чи ні, слід врахувати всі їх плюси і мінуси.

До перших можна віднести:

 • Простота конструкції та монтажу.
 • Феноменальна надійність і довговічність.
 • Їх універсальність.
 • Ціна розпашних воріт.

З мінусів варто виділити:

 • Необхідність наявності місця для стулок.
 • Вплив снігу, листя або сміття на роботу.
 • Безпека експлуатації.

Про простоту розпашних воріт

Конструкція - проста, деталей - мінімум, ламатися у правильно зібраних воріт нічому. Єдиний рухливий елемент, на який припадає навантаження - петлі. Вони повинні бути якісними, і надійно кріпиться до стулок і стовпів. Це ж стосується і монтажу. Все, що потрібно - це рівно встановити опори, добре забетонували, дотримуючись будівельних норм з урахуванням глибини промерзання грунту. В ідеалі зв'язати стовпи "стрічкою", і прокласти трубу для проводки. До речі, самостійно виготовити весь комплекс нескладно - можна просто купити розсувні ворота в Україні у вигляді комплекту для самостійної збірки.

Ціна на розсувні ворота

Знову ж, відносно невелика вартість класичних воріт випливає з вищенаписаного. Немає механізмів, консолей, кареток, дорогих і складних фундаментів і всього дорогого. Для багатьох, які обирають собі розсувні ворота ціна - важливий фактор.

Універсальність

Такими воротами легко користуватися в ручному режимі. Притому відкривати-закривати ворота вуличні розпашні набагато легше, ніж тягати нелегку консоль "відкатників". Це критично важливо при обмеженості коштів, коли на ворота гроші є, а на привід не вистачає, але необхідність у воротах стоїть гостро. Можна сміливо замовити розсувні ворота, встановити і повноцінно користуватися, а автоматику поставити коли дозволить бюджет.

Вільне місце для розгорнутих воріт

Стулки вимагають вільного місця для себе. Треба визначитися, куди будуть відкриватися стулки. Назовні - на вузькій вулиці з відсутнім тротуаром це небезпечно для проїжджаючих машин. Всередину - зменшується корисний простір на власному подвір'ї. Але зате цей недолік має і зворотну сторону - розпашники не вимагають простору на всі боки від стовпів, а значить це практично єдиний варіант для вузьких ділянок.

Сніг, трава, листя та інше сміття

Розпашні ворота може замести, просто змінивши висоту рівня поверхні вище нижньої кромки стулок. Необхідно стежити за чистотою площин, над якими рухаються стулки. Лопата, мітла, або повітродувки завжди допоможуть.

Безпека

Не обладнані приводом або фіксуючим пристосуванням відкриті стулки схильні до впливу вітру. Найчастіше дістається автомобілю, рідше - людині, але друге більш неприємно. Дана проблема зникає після установки автоматики. Ще є складність коли ворота відкриватися назовні. Щоб не стати неприємним сюрпризом для проїжджаючих повз машин або просто пішоходів допоможуть сигнальні елементи автоматики - сирени і мигалки.

Купити ворота розпашні з автоматикою або без?

Тут все просто - якщо в будинку є діти і собаки - привід обов'язковий. Його монтаж нескладний, і під силу практично будь-кому. Для великих стовпів є важільні моделі, а для невидимого монтажу - підземні. Це більше ніж зручність, на кону здоров'я рідних.

Якщо ви вирішили купити ворота розсувні в Києві, але є питання - телефонуйте, наші консультанти завжди готові допомогти.

Вгору