У нас діє гнучка система знижок та індивідуальний підхід для усіх клієнтів. Телефонуйте
UAH
  • EUR
  • USD
Порівняння
Добавте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Магазин воротних систем №1 в Україні
Графік роботи:

Пн-Пт 09.00 - 18.00

Сб 10.00 - 16.00

Київ, вул. Перемоги, 20

0
Мій кошик

Распашні ворота

Розпашні ворота – мабуть, найдавніший тип механізованих воріт, яким людина відгородила свій будинок від зовнішнього світу. І саме розпашні ворота, незважаючи на розвиток технічного прогресу, інженерної думки і фантазії дизайнерів, залишаються найпоширенішим типом. Чи варто купити ворота розпашні або іншого типу, і що треба враховувати – про це нижче.

Переваги та недоліки розпашних воріт

Плюси:

  • Простота.
  • Ціна.
  • Універсальність.

Мінуси:

  • Необхідна наявність вільного місця.
  • Схильність до впливу сніга.
  • Безпека експлуатації.

 

Поговоримо про це більш детально.

Про простоту розпашних воріт.

Конструкція даного типу проста, застосовується мінімум деталей, а це значить, що і ламатися вони будуть мало. Простота - це відноситься і до монтажу. По суті кажучи, все, що потрібно від власника - це правильно встановити опори для воріт. Там є нюанси, але де їх в будівництві немає? Головний, і мабуть єдиний рухомий елемент, на який лягає навантаження - петлі. Вони повинні бути якісно зроблені і прикріплені. Ну і, бажано, не сильно економити на матеріалах несучих елементів.

Ціна на розпашні ворота.

Як перевага - відносно невелика ціна розпашних воріт виходить з пункту вище. Тут немає консолей, додаткових роликів і всього, що коштує грошей. Та й витрати на виготовлення фундаменту для встановлення теж обійдуться дешевше. Для багатьох людей, які обрали собі розпашні ворота, ціна була якщо не основним критерієм, так дуже важливим. А зекономлені кошти можна вкласти в автоматику, тим більше що приводів у нас тут два.

Універсальність розпашних воріт.

Під цим плюсом розпашних воріт ми маємо на увазі можливість експлуатації їх як в ручному режимі, так і в автоматичному. При цьому відкривати та закривати розпашних ворота набагато легше, ніж штовхати важку консоль воріт відкатних. Це дуже корисна перевага при обмеженому бюджеті, коли на ворота кошти є, а ось на автоматичний привід трохи не вистачає, але ворота потрібні вже зараз. Ви можете сміливо купити ворота, успішно і повноцінно експлуатувати їх, а привід встановити пізніше.

Вільне місце і розпашні ворота.

Оскільки ворота розпашні, то вони повинні кудись відчинятися. А значить нам необхідне вільне місце для відкриття стулок. Або назовні - що особливо в умовах вузької вулиці передмістя може бути небезпечно для проїжджаючих машин, або всередину - але тут ми вже зменшуємо корисну площу власної ділянки.

Сніг і розпашні ворота.

Так, сніг вони не люблять - їх може банально замести. До речі, негативний фактор для таких воріт не тільки сніг, а й листя, пісок, болото і взагалі будь-яка зміна рівня поверхні, по якій рухається стулка. А значить, за чистотою цієї поверхні і достатньою відстанню між нею і нижнім рівнем стулок, треба стежити. Лопати, яка мирно стоїть в кутку, як правило, вистачає. Та й по-справжньому великий сніг ми потроху забуваємо.

Безпека при користуванні розпашними воротами.

Стулки розпашних воріт, якщо вони не обладнані приводом або фіксуючими елементами, у відкритому стані схильні до впливу вітру. Тому власник, що відкриває одну стулку, і отримує по спині інший, яку розігнало поривом вітру - нормальна картина. Хоча частіше за все дістається автомобілю, чому радіють хлопці з кузовного ремонту. Але, проблема ця легко вирішується за допомогою деяких пристосувань, а після оснащення автоматичним приводом так і взагалі зникає. Інший момент, за яким потрібно стежити: якщо ворота відкриваються назовні, а за воротами одразу проїжджа частина. Для проїжджаючої повз машини стулка воріт, що раптово відкрилася, стане таким собі сюрпризом. В такому випадку допоможуть сирени і мигалки.

Деякі особливості встановлення і експлуатації розпашних воріт.

При виготовленні розпашних воріт для зашивання може застосовуватися практично будь-який матеріал. Дерев'яне різьблення, ковані елементи і навіть цілі ковальські композиції - чого тільки не придумають. Втім, є багато недорогих матеріалів, ті ж металеві фільонки або різноманітні сендвіч-панелі, які не перетворять ваші ворота в золоті, і при цьому будуть виглядати красиво і стильно.

Фундамент під опори завжди краще робити з запасом. Є норми по промерзанню ґрунту, а значить довговічності фундаменту. Радимо зв'язати два стовпи стрічковим фундаментом, а також прокласти в ньому трубу для проводки – це вам знадобиться, коли будете встановлювати приводи – а їх треба два.

При роботі над опорами, якщо ви плануєте автоматику - заплануйте відразу місце для її кріплення. Якщо стовпи вже є, а місця під кріплення лінійного приводу немає, то курочити їх не обов'язково: є важільні приводи, які за допомогою шарнірів цілком справляються зі своєю роботою. Ну, а для перфекціоністів існують підземні приводи, приховані від очей, що встановлюються в фундаменті. На відміну від консольних воріт, на розпашні ворота ціна за набір автоматики, як правило, трохи більше – адже приводу два, по одному на кожну стулку.

Догляд за розпашними воротами такий саме простий, як і їх конструкція. Фарбуємо, коли прийшов час (якщо це необхідно), вигинаємо там, де вдарили машиною, змащуємо петлі, коли скриплять, і дотримуємося інструкції з обслуговування приводів автоматики.

До речі, виготовлення розпашних воріт – більш, ніж посильне завдання для не дуже технічно- підкованого користувача і не вимагає особливих умінь і професійних інструментів.

Вгору