UAH
  • EUR
  • USD
Порівняння
Добавте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Магазин воротних систем та парканів під ключ №1 в Україні.
Графік роботи:

Пн-Пт 09.00 - 18.00

Сб 10.00 - 16.00

Київ, вул. Перемоги, 20

0
Мій кошик

Стовпи для парканів

Стовпи для паркану, завдання та особливості

Стовп для паркану - компонент загального комплексу секційної огорожі, що є вертикальним елементом, закріпленим у грунті або стрічковому фундаменті, до якого кріпляться секції із зашивального матеріалу або інший тип заповнення.

Основна функція, яку виконують паркани - несуча. А саме створення надійної та довговічної конструкції, яка успішно протистоятиме вітровим, ударним та іншим динамічним навантаженням. Також забірні стовпи переносять і розподіляють вагу по фундаменту, і є поворотним кутовими елементами.

І звичайно, не варто забувати про естетичну та декоративну функцію. Існують кілька різних форм реалізації, від досить прихованих і малопомітних, такі як металеві стовпчики під паркан, і до розвинених кам'яних або цегляних конструкцій, що відіграють помітну роль у сприйнятті всього комплексу огорожі.

Стовпи на паркан - матеріали та їх особливості

Реалізація паркану приватного будинку, як частина загального архітектурного ансамблю, відображає рівень розвитку технологій у цей період. Найбільш мабуть традиційним матеріалом для парканних стовпів протягом багатьох століть було дерево. Воно мало три незаперечні переваги, а саме доступність, дешевизну, простоту обробки. І якщо останнє навіть більше розвинулося завдяки науково-технічному прогресу, то з першими двома справи гірші. Лісів дедалі менше, і дерево як сировина стрімко дорожчає. Ну головний недолік дерев'яних стовпів для паркану – їх недовговічність – це основна причина, чому такий тип опор практично не використовується. Незважаючи на нові досягнення в галузі хімії та обробки деревини, з часом опади, перепади температур, волога та комахи зменшують здатність таких стовпів витримувати навантаження аж до повної руйнації структури. А ми все ж таки хочемо будувати якщо не на віки, то хоча б забути про будівництво на багато десятиліть. І такі сучасні матеріали та конструкції, що виготовляються, є. Найбільш поширені можна розділити на великі групи - кам'яні і металеві стовпи під паркани.

До першої належать:

  • Бетонні стовпи. Виготовляються у промислових умовах із залізобетону. Міцні, довговічні, швидкобудуюємі, але не володіють високими естетичними якостями. Швидше навіть навпаки – вони мало привабливі. Найбільшого поширення набули у промисловому будівництві, де зовнішність не важлива.
  • Стовпи з кам'яної та цегляної кладки. Сюди можна віднести різні види імітацій, наприклад під клінкер, і всілякі види набірних блоків. Кожна технологія вимагає свого підходу, але все ж таки кілька загальних особливостей варто виділити, а саме необхідність досить потужного фундаменту та застосування якісних розчинів, розрахованих на протидію зовнішнім факторам. Та й більшість таких опор вимагають арматурної складової. Але результат тішить - такі конструкції відрізняються високим ступенем декоративності і стають частиною загального дизайну ділянки та будівель на ній. Можливе застосування заповнення цеглою.

Стовпи з металу:

  • Найбільш поширена конструкційна сталь, з покриттям оцинковкою, що робить такий виріб дуже довговічним і таким, що не втрачає своїх якостей. Чорна сталь теж застосовується, але потрібне постійне фарбування для запобігання появі корозії. Інші метали, наприклад алюміній, використовується рідко, зважаючи на свою дорожнечу. Переваги стовпів з металу прості – вони легші, не створюють великого навантаження на фундамент, а отже можна заощадити на ньому. Також метал технологічний, з ним легко і швидко працювати, а значить монтаж проводиться в найкоротші терміни. І знову ж таки - це все дешевше! Застосовуються різні види профілів та труби, як квадратні, так і круглі. Естетично такі стовпи хороші, коли необхідно зробити акцент саме на секціях заповнення - самі вони можуть бути досить непомітними. Але застосування важких заповнень типу цегли неможливе.

Тому вибираючи якісь стовпи для паркану купити, враховуйте час повної реалізації проекту огорожі, і звичайно звертайтеся до перевірених фахівців та монтажників.

Стовпи паркану - деякі особливості при виборі

Вибираючи які купити стовпи для паркану, необхідно йти по ланцюжку Загальний дизайн огорожі - зашивка - опори - фундамент - бюджет. Якщо останнє вам не подобається – повертайтеся до початку. Економія на фундаменті може стати досить великою помилкою, особливо якщо ви бажаєте важкий кам'яний паркан. Особливості зими та поведінки ґрунту в морозний час також важливо враховувати.

Існує така думка, що чим вище секція паркану, тим вже відстань між стовпами, і це необхідно для рівномірного розподілу навантаження. Якісно виконані за технологією та з правильних матеріалів стовпи для паркану можуть спокійно витримувати секції до 3 м. шириною та 2.2 м заввишки весь розрахунковий термін експлуатації.

Найбільша помилка всіх, хто будує свій будинок - це легковажне ставлення до паркану та його компонентів. Недотримання технології, необдуманість відношення елементів, економія на матеріалах призводять до швидкого виходу частини, а потім і всієї огорожі. І звичайно важливі виконавці робіт - вибирайте перевірених та найкращих.

А якщо у вас виникли ще питання, пов'язані зі стовпами для огорож - запитуйте у наших співробітників, вони поділяться своїм великим досвідом і підберуть оптимальні варіанти для того, щоб побудувати найкращий паркан.

Вгору