3 види фундаменту під відкатні ворота

Видів виконання фундаменту може бути багато, але ми розповімо вам про 3 найпоширеніші. Основне завдання будь-якого типу фундаменту це витримати навантаження конструкції та вста-новлення на нього роликових кареток фурнітури для монтажу полотна.

1. Стрічковий — на закладній зі швелера й арматурного каркаса

Фото ленточного фундамента для откатных ворот

Найпопулярніший вид фундаменту для відкатних воріт.

Його частіше використовують на ґрунтах, що рухаються, хоча таке буває рідко, виконавці все ж більше віддають перевагу саме такому виду фундаменту. Оскільки на думку більшості він здається більш надійним.

В цьому випадку, щоб зробити надійну основу відкатних воріт копається яма глибиною 0,7-1,5 метрів (залежить від глибини промерзання ґрунтів і їх стійкості), шириною 30-40 см і довжиною рівною пів отвору в'їзду. Робити яму або траншею необхідно нижче за рівень промерзання ґрунту на 10 см. Окремо робиться закладний арматур-ний елемент, який вставляється в яму і заливається бетоном.

 

Закладна (швелер) для відкатних воріт, креслення, фото

Як зробити стрічковий фундамент своїми руками

Схема і креслення, фундаменту воріт

Розміри фундаменту під відкатні ворота 4,5,6 метрів

Правильне встановлення закладної

Як правильно залити фундамент

Як встановити закладні для стовпів воріт

 

Ворота КСС (звари сам)

 

2. Стрічковий фундамент — на закладній зі швелера і труб

Фото простого ленточного фундамента для откатных ворот

Найпростіший вид фундаменту (основи) для відкатних воріт.

Не полінуйтеся і дізнайтеся наскільки стійкі у вашій місцевості ґрунти. Якщо з ними все ок, а в 90% випадків так і є. Зробити фундамент під розсувні ворота легше. Залийте основу у дві або ще краще у три «ноги»!

Довжина фундаменту дорівнює половині отвору. Далі викопайте ями "ніг" під відкатні ворота необхідної глибини та 30 х 30 см товщини.

Попередньо зваріть «П» або «Ш» образну закладну зі швелера і труб діаметром від 8-10 до-статньо. Перед тим як встановлювати закладну залийте всередину труб бетон і почекайте нехай трохи схопиться. Далі дно кожної ями на 20 см залийте бетоном. Встановіть і виставить заклад-ну остаточно і забетонуйте до верху.

 

3. Пальово-гвинтовий

Фото фундамента для откатных ворот на винтовых сваях

Переваг цього виду фундаменту небагато, але є.

Пальово-гвинтовий фундамент розсувних воріт можна встановлювати взимку. Потрібен пра-вильний інструмент, щоб вкрутити в замерзлу землю палі. Також важливо розуміти, що якщо у вас вже є паркан, то завдання ускладнюється рівно у 2 рази, вам доведеться крутити палі півобертами, щоб переставляти в отвори впритул (лом з трубою). Служитиме такий фундамент довго від 15-20 років.

 

Як встановити закладні для стовпів воріт

 

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія