Будь-яка приватна територія для позначення своїх кордонів потребує огорожі. А щоб безперешкодно на неї потрапити на транспортному засобі, необхідні в'їзні групи. Для зручності використання конструкції забезпечуються автоматикою (приводом) для воріт. Вона дає змогу відчиняти й зачиняти їх, не докладаючи фізичних зусиль.

Найчастіше управління автоматичними воротами для в'їзду на подвір'я або в гараж здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування. Але для приведення приводу в робочий стан необхідна наявність електроенергії в мережі. Її відсутність може стати справжньою проблемою. Уникнути її можна, забезпечивши конструкції воріт іншими способами керування.

Альтернативні способи відкриття воріт

Найпростіший спосіб розблокування в'їзних груп у разі аварійного вимкнення електроенергії - скористатися спеціальним ключем, який постачається в комплекті з воротами. За його відсутності доведеться відкрити їх вручну. Щоб не залежати від наявності або відсутності електроенергії, можна використовувати інші способи відчинення/зачинення автоматичних воріт без електроприводу, зокрема за допомогою:

  • кодового замка;
  • смартфона;
  • датчиків.

І, нарешті, можна просто відмовитися від автоматизації в'їзних груп, забезпечивши їх механічною засувкою для замикання зсередини та звичайним замком - зовні.

Ручне відкриття

У разі раптового вимкнення електроживлення автоматичних воріт і відсутності ключа для розблокування конструкцію доведеться просто "зламувати" вручну. Наприклад:

  • для відкривання розпашних воріт знадобиться знімати зі стулок лапи електроприводу;
  • аварійне розблокування відкатних конструкцій потребує демонтажу зубчастої рейки або самого електроприводу;
  • щоб відкрити секційні ворота, не обійтися без порушення цілісності полотна.

Якщо підійти до облаштування в'їзних груп автоматикою грамотно, слід заздалегідь передбачити можливість виникнення описаних вище проблем. Для цього рекомендується встановити додатково ригельний замок, забезпечений розблокувальником. Такий захід дасть змогу без проблем відкривати та закривати ворота в ручному режимі.

Кодовий замок

Гідною альтернативою електроприводу може стати обладнання автоматичних воріт радіокодовою клавіатурою. Щоб привести в дію двигун в'їзної групи, достатньо ввести певну комбінацію цифр. Кодовий замок не залежить від наявності або відсутності електрики, оскільки живиться від батарейок.

Смартфон і мобільний додаток

Ще більш просунутим способом управління автоматичними воротами є використання спеціального мобільного застосунку на смартфоні. Така система дає змогу керувати в'їзними групами з будь-якої відстані. Втім, для роботи автоматики все одно потрібна електроенергія.

Датчики та сенсори

Істотно підвищує зручність я і безпеку автоматичних воріт використання різного роду датчиків. Сенсори, що дають змогу системі реагувати на різні види зовнішнього впливу, є ключовим елементом керування в'їзними групами. Активізувати роботу датчиків можна з будь-якого місця на землі за допомогою спеціальних додатків.

Практичні поради та запобіжні заходи

Автоматичні ворота мають не лише додавати зручності та комфорту, забезпечувати захист території та гаража від проникнення непрошених гостей, а й бути безпечними для власників. Безпека забезпечується:

  • вбудованими сенсорами руху;
  • наявністю функції автоматичного повернення і блокування;
  • сигнальною системою попередження.

Для оснащення в'їзних груп усіма цими елементами знадобляться якісні комплектуючі для відкатних (розсувних) воріт і систем в'їзду інших типів. Замовити їх можна в інтернет-магазині нашої компанії Ворота Центр Україна.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія