Ворота — це основний атрибут безпеки приватної території, тож кожен власник прагне встановити їх на своїй ділянці. Сьогодні будівельний ринок пропонує різноманітні моделі, виготовлені із різних матеріалів. Давайте розбиратися, які ворота вибрати для приватного будинку з доступного асортименту.

Види конструкцій в залежності від призначення

Ворота відрізняються:

  • за призначенням — для дачі, двору, гаражу;
  • за типом матеріалу полотна — дерево, метал;
  • за механізмом відкривання — розстібні, відкатні, секційні, ролетні, підйомно-поворотні.

Давальні ворота часто роблять із дерева. Вони мають найпростішу розстібну конструкцію. Якщо потрібно оформити двір у заміському будинку, то варіантів стає більше — розстібні, відкатні для в'їзду, гаражні секційні для відповідної будови.

В'їзні та гаражні ворота роблять з металу, використовуючи різні види металопрокату — профнастил, лист, прутки, смуги, круглу та профільну трубу, інше. Гаражні ворота можуть бути розстібні, секційні, ролетні, підйомно-поворотні. 

В'їзна брама може мати глухе полотно (перехожі не побачать, що діється на подвір'ї), бути напівпрозорими (побачать лише частково) і прозорими (двір повністю відкритий для сторонніх очей).

Як вибирати ворота для приватних будинків

Багато власників насамперед звертають увагу на зовнішній вигляд, і лише потім на функціональність. Всім хочеться, щоб в'їзд виглядав естетично і був незабутнім.

На вигляд ворота можна сміливо поділити на три категорії:

  • Традиційний варіант. В цьому випадку дизайн не відіграє жодної ролі, має значення лише функція захисту та розмежування території. Це найдешевший і найнадійніший вид, який користується популярністю.
  • Дизайнерські моделі. Дизайн таких моделей розробляється на індивідуальне замовлення. Замовник може використовувати свою фантазію, складаючи технічне завдання дизайнеру, висловити побажання щодо стилю та декору. Дизайнерські моделі часто відрізняються унікальним оформленням, але мають високу ціну.
  • Вибір за каталогом. Зазвичай компанії, що виготовляють ворота, мають портфоліо з добіркою розроблених дизайнів, які може вибрати замовник. Хоча про ексклюзивність тут не йдеться, але дизайн зазвичай виглядає дуже гідно і сучасно. Цей варіант є оптимальним для тих, кому важливий не тільки привабливий зовнішній вигляд, але й функціональність за доступною ціною.

На якому оформленні зупинити свій вибір — вирішувати вам. Вартість також відіграє роль. Вона залежить від матеріалу та типу воріт, наявності або відсутності автоматики.

Типи воріт для приватних будинків

Як уже говорилося вище, зовнішній вигляд — не найголовніше. Непомітні на вигляд ворота можуть виявитися надійнішими, ніж варіанти з вишуканим дизайном. Важливо скрупульозно дослідити конструкцію та оцінити експлуатаційні якості.

Ворота повинні бути міцними, стійкими та зручними. Також дуже важливою є довговічність, адже немає сенсу платити чималі гроші за виріб, який не прослужить і п'яти років. На сьогоднішній день найбільш потрібні два типи воріт для в'їзду у двір — відкатні та розстібні.

Откатні ворота

Конструкція таких воріт досить проста: стулка переміщається на роликах напрямною, відкриваючи в'їзд. Вона рухається вздовж паркану і для цього мають бути передбачені достатні розміри простору. Якщо довжини паркану недостатньо, слід розглянути інший варіант.

Откатні моделі надійні та довговічні, не забирають простір усередині двору, при необхідності відразу за ними можна розміщувати автомобіль та стаціонарні предмети (клумби, лави, господарські споруди). Якщо встановити автоматику для відкривання та закривання, то використання стане ще комфортнішим. Достатньо натиснути кнопку на брелоку, щоб відкрити або закрити стулку — це особливо оцінять водії.

Розчинні ворота

Традиційна конструкція, яка використовується людиною, вже не одне століття. Вона проста: встановлюються дві опори (стовпи), до них на рухомих петлях прикріплюються дві стулки, які відчиняються назовні або всередину двору.

Ця проста конструкція дуже надійна, якщо при монтажі все зроблено за правилами. Якщо вимоги та стандарти не дотримані або проігноровані, можливі проблеми в роботі механізму стулок. Також розстібні вироби коштують дешевше за інші варіанти.

Недоліком моделі є те, що солідний за розміром простір, куди відкриваються стулки, потрібно тримати вільним, а в зимовий період обов'язково очищати його від снігу, інакше відкриття буде неможливим.

Для розпашних воріт також можна встановити автоматику. Варто згадати, що автоматичне керування посилює безпеку, оскільки в системі є датчики руху та сигналізація, але це відбивається на ціні.

Висновок

У «Ворота центрі» можна замовити надійні та довговічні ворота будь-якої конструкції із сучасними механізмами відкривання, у тому числі з автоматичним керуванням. Яка модель підійде саме для вашої оселі — розстібна або відкатна —підкажуть наші фахівці. Також у нас можна замовити якісні секційні ворота для гаража з механічним керуванням або автоматичною системою.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія