Откатні ворота користуються заслуженою популярністю завдяки своїй зручній конструкції. Все більше людей віддають перевагу цій моделі іншим видам воріт. Особливо зручно користуватися ними, коли встановлено автоматичне керування. Якщо ви тільки замовляєте відкатні ворота, рекомендуємо відразу встановлювати автоматику, тому що її монтаж досить складний і вимагає дотримання певних правил. Не можна спочатку змонтувати ворота, а потім підключити автоматику — безпека та естетика будуть порушені.

Як виглядає комплект автоматики

Автоматика відкатних воріт складається з наступних компонентів:

  • Електропривод, що складається з мотора, редуктора, плати управління та захисного корпусу. Він приводить у дію стулку воріт.
  • Зубчасті рейки.
  • Фотоелементів, що забезпечують безпечне відчинення воріт.
  • Сигнальні лампи.
  • Пульти управління.
  • Різноманітної фурнітури.

Це приблизна комплектація автоматичного керування воротами, виробники можуть додавати додаткові елементи в залежності від моделі. До комплекту автоматики зазвичай додається паспорт із докладною схемою підключення, але розібратися у всіх її нюансах під силу далеко не кожному, тому краще звернутися до фахівців.

Розбираємося у проводах, визначаємо місце встановлення автоматичного пристрою

Електропривід у корпусі розташовують близько до отвору за роликовою кареткою. Від електроприводу йде кілька дротів:

  1. Кабель живлення 220 В. Це зазвичай трижильний провід перетином 1,5 мм. Щоб автоматичне керування не зазнало перепадів напруги та короткого замикання, рекомендується підключати його до електромережі через стабілізатор.
  2. Двожильний кабель перерізом 0,5 мм або 0,75 мм подає живлення на сигнальну лампу. Довжина електропроводки невелика — від сигнальної лампи, що закріплена на вершині стовпа, до найближчого приводу. З метою безпеки провід потрібно приховати у стовпі. Місце укладання зверху маскують за допомогою будівельних оздоблювальних сумішей.
  3. Два чотирижильні кабелі перетином 0,22 мм підживлюють фотоелементи, розташовані з торця на обох стовпах на висоті від землі 500-600 мм. Також можливий варіант, коли 4-жильний дріт йде на найближчий фотодатчик, а на далекий від двигуна — двожильний кабель. У чотирижильній електропроводці дві жили подають живлення, ще дві — передають сигнал керування. Також при монтажі слід врахувати, що провід на далекий фотодатчик прокладають під отвором, тому його потрібно надійно захистити.

Як і у випадку з проводом, що подає живлення сигнальній лампі, кабелі фотоелементів також необхідно приховати у стовпах для надання воротам естетичного вигляду.

Які можуть бути помилки при встановленні електрики для відкатних воріт

При монтажі автоматики відкатних воріт нерідко припускаються помилок. Одна з найпоширеніших — прокладання електропроводки після встановлення конструкції. Правильно робити обидві операції одночасно: кабелі від електроприводу до фотоелементів та сигнальної лампи прокладають одночасно із заливкою основи та встановленням стовпів.

Друга поширена помилка — використання товстих трижильних кабелів 1,5 мм для з'єднання всіх елементів. Правильно такий провід використовувати лише для підключення живлення. До решти частин краще прокладати кабелі з параметрами, які відповідають вказівкам виробника. Це також можна зрозуміти за платою управління: на ній є контакти різного розміру — 1,5 мм для живлення, і ще менше ті, що ведуть до фотодатчиків та сигнальної лампи.

Ще одна помилка — підключення до мережі 220 В безпосередньо. У разі аварійного відключення електроенергії, перепаду напруги це може призвести до виходу з ладу всього пристрою. Щоб уникнути таких проблем, обов'язково слід використовувати стабілізатор напруги.

Остання помилка — використання солідолу для мастила зубчастого механізму. Добре змащені деталі механізму забезпечують плавне переміщення зубчастою рейкою і, як наслідок, стабільну роботу автоматики без перевантажень і перегріву. Солідол забивається піском і дрібним сміттям, перетворюючись на абразивну речовину, яка прискорює зношування рухомих і обертових частин механізму відкатних воріт. Краще використовувати мастильні матеріали, що підходять для цього.

Висновок

Використання автоматичного керування робить процес відчинення та закривання відкатних воріт комфортним. Щоб відкрити стулку, не потрібно виходити з автомобіля, шукати хвіртку. Просте натискання кнопки пульта відкриває ворота для в'їзду або виїзду.

Проте встановлення автоматики — нелегка справа, з якою впорається не кожен. Потрібно знати нюанси підключення, використовувати поради виробника з інструкції до пристрою. Щоб автоматика працювала довго і не викликала біль голови частими поломками, запросіть для її монтажу фахівців з «Ворота центру».

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія