Сучасні паркани використовуються повсюдно: вони огороджують територію приватних будинків, виробничих приміщень, парків, лікарень, навчальних закладів, санаторіїв та багатьох інших об'єктів. Огородження виготовляють із різних матеріалів — пластику, металу, дерева, цегли, залізобетону, каменю. Кожен із матеріалів має свої особливості, переваги та недоліки.

Дерев'яні паркани

Деревина — поширений і доступний натуральний матеріал, він безпечний для людей, тварин та екології загалом. Паркани з дерева дуже поширені, їх охоче купують та встановлюють на дачах та в селах. Вважається, що така огорожа недорога, але чи коштує вона витрачених грошей?

Основним недоліком деревини є недовговічність. Матеріал схильний до гниття, розсихання, на ньому швидко поширюється цвіль, що руйнує, і грибки, а також дерево люблять точити комахи. Дерев'яний паркан із необробленої деревини коштує недорого, але не прослужить навіть десятки років. Під впливом погодних факторів він потріскується, деформується і може завалитися.

Невеликий термін експлуатації можна продовжити, якщо правильно висушити дерево, обробити спеціальними засобами, покрити фарбою або лаком, щорічно оновлювати захисне покриття та не забувати про спеціальні просочення. Але ціна на дерев'яний паркан значно зросте, а також додасть клопоту і вимагатиме регулярних витрат від власника.

Парочки із пластику

Такі огорожі з'явилися не так давно, але швидко поширилися завдяки високим естетичним якостям та відносно невеликій ціні.

Основний недолік паркану з пластику — крихкість. Пластик змінює свої властивості під впливом ультрафіолету, перепадів температур, вологості. Також він не стійкий до механічних пошкоджень — його легко зламати, чим часто користуються зловмисники. Тому такий паркан можна сміливо назвати символічним покажчиком розмежування ділянок, які не мають достатніх захисних функцій.

Забори із залізобетону

Цей тип бетонних огорож набув поширення у другій половині минулого століття. Він поступово вдосконалювався, поки не досяг свого піку, перетворившись на європаркан. Це досить міцна, естетична споруда, що надійно захищає територію і служить понад 30 років, не потребуючи догляду. Але він теж має свої недоліки.

Єврозабір має значну масу, потребує облаштування фундаменту, погано стійкий до механічного впливу — сильний удар може серйозно деформувати. Незакриті оголовки стовпів та парапетів бетонного паркану поступово руйнуються під дією вологи, морозу, спеки, вітрів. Армують елементи іржавіють і стають крихкими, перестають виконувати свою функцію. Замінити пошкоджену ділянку паркану не так просто — це вимагає використання техніки, залучення фахівців та чималих фінансових вкладень.

Кам'яні та цегляні огорожі

Це найдорожчий вид огородження, який потребує великих фінансових вкладень, витрат часу та праці. Щоб викласти таку споруду, потрібно мати певні навички. Ця капітальна огорожа надійна та красива, служить довго, але схильна до руйнування при ударі, не дуже стійка до впливу природних факторів, має значну масу.

Паркани з металу

Паркани з металу стали набирати популярності ще у ХІХ столітті. Спочатку вони коштували дуже дорого, дозволити собі таку розкіш могли лише аристократи. Красиві ковані огорожі тих часів досі хвилюють уяву своїми вишуканими та хитромудрими візерунками. Зараз паркани з металу доступні всім охочим, асортимент також значно розширився. Сьогодні можна купити різні види металевих огорож:

  • з профнастилу;
  • з металосайдингу;
  • штакетник;
  • у вигляді жалюзі;
  • з перфорованого листа;
  • ковані, зварені з прутка або смуги.

Мережні паркани дуже надійні, міцні і довговічні. Вони обов'язково піддаються антикорозійній обробці, щоб основний недолік металу — іржа — не призвів до руйнування. Для виробництва використовується оцинкований метал та додаткове фарбування у стильні кольори.

Металеві паркани використовуються для розмежування різних ділянок:

  • приватного будинку, котеджу, дачі;
  • територій промислових комплексів;
  • об'єктів суспільного значення: стоянок, парків, клінік, дитячих садків тощо;
  • для огородження об'єктів спеціального призначення.

Огорожі з металевого прокату прості у виготовленні та встановленні, не вимагають особливого догляду, стійкі до впливу вологи, ультрафіолету, перепадів температур. Груба сила може такий паркан хіба що трохи погнути і залишити вм'ятини, але не зламати.

Термін служби огорожі залежить від якості використаного металопрокату, а також способу антикорозійної обробки. «Ворота центр» пропонує металеві огорожі з подвійним захистом — покриттям цинком та полімерною порошковою фарбою, тому вони служать максимально довго — понад 50 років. Якщо вам потрібна надійна, довговічна і красива огорожа, яка дійсно захищає від несанкціонованого проникнення на ділянку, зв'яжіться з нами.

Висновок

Розмаїття матеріалів, з яких виготовляються паркани, надають широкий вибір споживачам. Кожен вид має свої переваги та недоліки. Якщо розглядати огорожі у площині ціна-якість, то металеві огорожі залишають огорожі з інших матеріалів далеко позаду.

Вони є квінтесенцією позитивних якостей при єдиному недоліку — схильності до корозії, що легко усувається спеціальною обробкою. Довгий термін експлуатації, надійність, міцність та естетичний зовнішній вигляд огорожі з металу виправдовують кошти, вкладені в її спорудження .

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія