Будь-яка огороджена територія, чи то приватне житлове будівництво, чи то промислова або комерційна зона, потребує в'їзної групи. Те саме стосується і гаража. Спочатку з'явилися орні ворота, але бажання зробити в'їзд зручнішим для використання і привабливішим зовні призвело до винаходу воріт відкатного, секційного і ролетного типу. Але й цього виявилося недостатньо, тому в'їзні групи почали оснащувати автоматикою. Так з'явилися різні види автоматичних воріт.
Якими б якісними не були матеріали виготовлення виробів цієї категорії, якою б досконалою не була їхня конструкція, уникнути різних типів поломок і несправностей воріт з автоматикою вдається не завжди. Для їх своєчасного виявлення та усунення проводяться діагностичні заходи. Щоб запобігти екстреним ситуаціям, комплекс спеціальних пристроїв автоматично відключає від електропостачання пошкоджені частини ворітної системи. А потім проводиться комплекс заходів з ремонту з метою усунення поломок.
Види несправностей відкатних воріт
Такий тип в'їзної групи являє собою конструкцію з одного полотна (рідше двох), яке завдяки встановленим роликам відчиняється вздовж паркану (тобто убік, а не всередину або назовні двору, як це відбувається з розпашними воротами). Відкатні вироби можуть відкриватися і закриватися вручну або автоматично.
У другому варіанті ворота приводяться в рух спеціально запрограмованою автоматикою (приводом) для воріт. Іноді в усьому цьому процесі відбуваються збої, що проявляються у виникненні таких проблем:
- не закривається стулка;
- полотно закривається або відкривається не повністю;
- автоматика не реагує на команди з пульта ДК або саме це пристосування не подає команди;
- балка пошкоджена механічно;
- стулка не рухається, хоча двигун працює на повну потужність.
Стулка відкатних воріт може не зачинятися через низку причин, включно з поломкою фотоелементів, неполадками з блоком керування, пошкодженням кінцевих вимикачів, зношеністю роликів. Після виявлення проблеми методом діагностування слід замінити деталі, що стали непридатними.
Стулка може зачинятися і відчинятися неповністю через збій налаштувань автоматики, несправність редуктора електроприводу, зміщення зубчастої рейки, зниження в гідравлічному приводі рівня оливи або зношення шестерні. Після перевірки цілісності гідроприводу для виявлення зламаних елементів шестерні слід замінити.
Ворота можуть не реагувати на команди, що подаються з пульта дистанційного керування, через несправність запобіжника, неполадки електромережі, електродвигуна або понижувального трансформатора. Слід провести діагностику цих вузлів і усунути виявлену проблему. Пульт дистанційного керування може припинити подавати команди через банальну розрядку його блока живлення, порушення роботи самого пристосування або поломки радіоприймача. Може знадобитися заміна елементів живлення, відновлення цілісності електропроводки або перепрошивка пульта.
Балка може бути пошкоджена наїздом на неї ТЗ, надмірним тиском на стулку або ударом по ній, зсувом фундаменту або ґрунту (в останньому випадку причиною може бути підмив, стихійне лихо тощо). Слід перевірити горизонтальність балки та її цілісність. У разі порушення горизонтальності балки достатньо рихтування стулки воріт. А якщо порушена її цілісність, не обійтися без заміни окремих секцій.
Полотно може не рухатися за справної роботи двигуна через зношення зубчастої рейки, несправності блокувальних механізмів або під час перемикання на керування вручну. Після перевірки цих механізмів і виявлення причини проводиться регулювання несправного елемента або його заміна.
Які бувають проблеми з розпашними воротами
Хоча ворота розпашного типу є "класикою жанру", мають надійну і доволі просту конструкцію, в їхній роботі можуть відбуватися збої такого ж характеру і з таких же причин, як і у відкатних пристроях:
- відсутність сигналів з пульта ДК або його несправність;
- механічні пошкодження стулок;
- відсутність їхнього руху при працюючому моторі;
- неповне відкривання або закривання полотна.
Стулки можуть не зачинятися через несправність блоку управління, кінцевого вимикача або фотоелементів. Також проблема може виникати через зношування петель. Ворота відчиняються і зачиняються, але не повністю, тому що вийшов з ладу редуктор або зламалося головне кріплення, неправильно змонтований електромеханічний привід або зносився черв'ячний механізм. Також причиною проблеми може бути провисання полотен або викривлення петель.
Досить рідко, але все ж доводиться стикатися і з таким явищем, коли закриті стулки не відкриваються. Це може трапитися через перекіс полотна, спричинений зміщенням ґрунту або механічним впливом. Також може бути несправний кінцевий вимикач або неправильно обраний режим роботи. Якими б не були причини некоректної роботи воріт, важливо провести діагностику для виявлення причини з подальшим її усуненням тим чи іншим способом.
Типи поломок секційних або гаражних воріт
Несправність секційних пристроїв, які частіше використовують як в'їзні групи для гаража, може виражатися в такому:
- стулка опускається або піднімається не повністю;
- привід працює, але полотно не піднімається;
- після опускання стулка піднімається самостійно;
- не працює вся система;
- під час підйому або опускання конструкції виникає вібрація.
Після встановлення причини виникнення несправності її слід усунути шляхом ремонту вузла або його повної заміни. Розірвані торсіонні пружини ремонту не підлягають. Їх просто треба замінити на нові. Взимку доводиться стикатися і з такою проблемою, як примерзання полотна. Її легко вирішити, обливши нижню частину конструкції гарячою водою.
Поломки ролетних воріт
У такому типі автоматизованих конструкцій іноді доводиться стикатися з несправностями такого характеру;
- зносом ригелів, тримачів або тягових пружин;
- поломкою ламелей;
- виходом з ладу електродвигуна або редуктора;
- перебоями в роботі електроприводу;
- зношеністю вала або розсипанням його підшипників.
Як і у випадку з іншими типами воріт, у разі виникнення будь-якої проблеми у функціонуванні ролетних автоматичних конструкцій слід спочатку провести комплексну діагностику для визначення причини збоїв у роботі, потім усунути виявлені несправності.
Гарантія та обслуговування
Якими б якісними й технічно досконалими не були ворота будь-якого типу, уникнути їхніх поломок і виникнення несправностей у процесі експлуатації вдається не завжди. Адже "перпетуум-мобіле" створити поки що не вдалося. Неможливо також повністю виключити природний і людський фактор. Щоб максимально відтягнути момент зустрічі з поломками, замовляйте оптимальний для себе варіант воріт у компанії Ворота Центр Україна.
Куплені в нас конструкції вирізняються високою якістю. Фахівці нашої компанії забезпечать виробам гарантійне обслуговування, замінять елементи, що вийшли з ладу, виготовленими на власних потужностях комплектуючими для відкатних (розсувних) воріт, автоматики, конструкцій розпашного, секційного або ролетного типу.
Автор огляду Бойченко Марія