Як і будь-які інші механізми, ворота з автоматичним керуванням потребують регулярного догляду. Своєчасне обслуговування продовжує термін служби всіх елементів конструкції, тому ви можете користуватися брамою протягом багатьох років.

Необхідність догляду за воротами

Ворота з автоматичним керуванням користуються популярністю через зручність їх використання. Завдяки автоматиці не потрібно виходити з автомобіля, щоб відкрити чи закрити в'їзд. Найчастіше ворота з автоматикою встановлюють:

  • при в'їзді на територію заміського будинку або дачі;
  • у гаражах;
  • на складах;
  • у виробничих цехах;
  • на автомийках, СТО та інших комерційних організаціях.

Ворота з автоматикою практичні, відкривання та закривання стулок не займає багато часу — потрібно лише натиснути кнопку на брелоку. 

Стабільна робота системи безпосередньо залежить від умов експлуатації та від того, наскільки регулярно проводитиметься обслуговування. Будь-які механізми потребують обслуговування, та автоматичні ворота — не виняток.

Правила догляду за воротами

Догляд за воротами можна розділити на дві складові: очищення поверхонь та обслуговування механізмів. Розглянемо докладніше:

  1. Очищення. Необхідно періодично проводити цю процедуру з використанням води, миючих та спеціальних засобів, губки для видалення бруду, пилу, іржі, залишків хімічних речовин та олій. Це допоможе запобігти розвитку корозії, а також підтримати естетику зовнішнього вигляду.
  2. Змащення. Механізм воріт необхідно регулярно змащувати маслом, щоб частини, що обертаються і рухаються справно виконували свою функцію, працювали плавно і без скрипу. Змащення потрібно проводити не рідше двох разів на рік, переважно використання сезонних мастильних матеріалів (зимових, літніх), оскільки вони пристосовані до особливого температурного режиму, не застигатимуть чи висихатимуть залежно від умов.

У зимовий період не забувайте чистити сніг перед воротами, прибирати його зі стулок та приводу.

Чого не можна робити, щоб не пошкодити ворота?

Загальні рекомендації:

  • не штовхайте та не тягніть ворота.
  • не кидайте предмети на ворота;
  • не використовуйте ворота як опору;
  • не залишайте ворота відчиненими у вітряну погоду;
  • не використовуйте агресивні хімічні речовини для очищення.

Не допускайте автоматичного відкривання стулок воріт, коли перед ними не видалено сніг — таке навантаження може пошкодити механізм. Деякі водії через лінощі грішать такою дією і потім скаржаться, що автоматичний привід зламаний. Стулки повинні відкриватися без зусиль, їх не можна штучно затримувати та перешкоджати руху — це основна умова безперебійної роботи системи.

Для відкатних воріт:

  • не докладайте зусиль до направляючої шини;
  • не залишайте предмети на напрямній шині;
  • не прибирайте сніг із напрямної шини гострими предметами.

Важливо дотримуватися інструкцій виробника з експлуатації та догляду за воротами.

Поширені причини виникнення неполадок з автоматичними воротами

Навіть при регулярному догляді можлива поява несправностей:

  • Перепад напруги. Може стати причиною поломки електроніки, що призводить до того, що привід перестає працювати, ворота не відчиняються. Відновити роботу допоможе заміна електронної плати та нове налаштування автоматики.
  • Порушена герметичність блоку керування. Основна причина — неякісний монтаж. Наслідок — попадання вологи, пилу, комах на електронну плату пристрою та виведення її з ладу.

Іноді причиною поломки може стати неправильно підібране та неякісне мастило. Це призводить до того, що в зимовий період конструкція погано рухається через те, що мастило застигло на морозі, а влітку — пересохла. Електроніка зазнає великих навантажень і може вийти з ладу, також страждає механічна частина, відчуваючи більший знос. При роботі механізм може заклинити, лунають нехарактерні шуми.

Профілактика поломок та догляд за конструкцією

Щоб вищезазначених проблем не сталося, потрібно регулярно проводити профілактичні заходи щодо їх запобігання:

  • Для стабілізації напруги та стрибків у мережі придбати спеціальні пристрої. Рекомендується використовувати стабілізатори з потужністю в 2-3 рази вище, ніж у автоматичного приводу.
  • Використовуйте гарантійне та післягарантійне обслуговування. Регулярні профілактичні огляди фахівцем дозволять запобігти виникненню поломок, виявити зношені частини та замінити їх. Такий сервіс допомагає уникнути дорожчого ремонту.
  • Не допускайте потрапляння в робочу зону конструкції випадкових предметів, сміття та небажаних рідин, які можуть пошкодити механізм та вивести з ладу електроніку.

Продовжити термін служби воріт з автоматичним управлінням допоможе дбайлива експлуатація та регулярне обслуговування.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія