Якими б якісними не були матеріали воріт для приватного гаража і яким би професійним не був їхній монтаж, під час тривалої експлуатації виробу настає час, коли починає проявлятися його деформація. Цей процес практично неминучий незалежно від моделі конструкції та від того, оснащена вона автоматикою (приводом) для воріт чи керується вручну.

Основні причини зміни геометрії воріт або отвору

Змінюватися форма в'їзної гаражної групи може не тільки через втому металу, а й через причини:

 • просідання однієї зі стінок, ворітних петель або опорної рами, що призводить до перекосу отвору;
 • помилки, допущеної під час розрахунку зазору в нижній частині, яка призводить до неможливості відкрити стулку взимку.

Ці проблеми не є критичними. Для їх вирішення пропонується ціла низка варіантів.

Способи виправлення геометрії воріт

Залежно від дефекту фахівці пропонують порівняно прості способи їх усунення. Досить часто власникам гаражів доводиться стикатися:

 1. З просіданням петель. Розв'язати цю проблему можна, піднявши полотно воріт за допомогою шайби або сталевого підшипника. Ці елементи надягають на штир під нижню петлю.
 2. З необхідністю збільшити відстань від нижнього краю воріт і землі. Для цього достатньо обрізати нижню частину стулки, закріпити на ній смужку гуми, яка приховає щілину (під час відчинення воріт гумова смуга буде легко відгинатися). Якщо нижня частина рами конструкції проходить практично по землі, доведеться зрізати її горизонтальну балку і підрізати ворота в нижній частині. Після виконання цих дій балку необхідно приварити на новому місці.
 3. З деформацією отвору, внаслідок чого відбувається перекіс стулок. Алгоритм виправлення дефекту полягає в такому: розрізають горизонтальну балку рами, видаляють міліметри металу, що заважають змиканню стулок, приварюють вертикальну балку.

Щоб запобігти подальшій деформації та розриву, на зварювальний шов наварюється металева смужка.

Просте рішення для збільшення висоти прорізу воріт

Найчастіше під час вибору висоти прорізу в споруджуваному гаражі його власник орієнтується на габарити автомобіля, який у нього вже є. Не можна виключати в майбутньому придбання нового ТЗ, що відрізняється розмірами від старого. У цих випадках нерідко виникає необхідність у зміні висоти в'їзного гаражного отвору.

Не слід одразу приступати до трудомісткого і витратного процесу, що полягає в розбиранні верхньої частини прорізу з метою прибрати один або два ряди цегли. Набагато простіше розв'язати проблему в такий спосіб:

 • у бетонній підлозі гаража зробити за допомогою штроборіза дві канавки завглибшки 10 см і завширшки у 2-2.5 ширини шини автомобіля;
 • прикріпити до підлоги в місці отриманих колій рифлений метал.

Рівень в'їзду знижений, транспортний засіб не буде зачіпати дахом верхню раму.

Приклад простого рішення у складній ситуації

Розв'язати проблему безперешкодного в'їзду нового автомобіля з рейлінгами на територію гаража, висота прорізу якого була призначена для ТЗ без цих елементів можна так:

 • по лівий і правий бік верхньої частини отвору випиляти десь по 60 см швелера;
 • вибити необхідну кількість цегли в цих місцях;
 • отримані прорізи у формі літери П обварити новим швелером і закріпити його в цеглу;
 • наростити ворота металевими листами в місцях, де утворилися відкриті частини отвору.

Купити з доставкою всі необхідні додаткові елементи для зміни геометрії гаражної розпашної в'їзної групи або її автоматизації, як і комплектуючі для відкатних (розсувних) воріт, можна в компанії Ворота Центр Україна.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія