Сьогодні навряд чи можна зустріти приватне житлове будівництво, територія навколо якого не була б огороджена парканом. Для в'їзду на подвір'я огорожу облаштовують спеціальним прорізом, що замикається стулками та називається воротами. Вони можуть мати різну конструкцію і принцип функціонування. Протягом тривалого часу використовували орні конструкції. Сьогодні вони поступово відходять на другий план, поступаючись місцем відкатним воротам не тільки в промисловому, а й у приватному секторі.

Якщо вам потрібна міцна, довговічна, надійна відкатна конструкція для облаштування проїзду на обгороджену територію, звертайтеся в компанію Ворота Центр Україна. У нас ви отримаєте виріб, у якому гармонійно поєднуються передові технології, краса і якість.

Що таке відкатні ворота?

Цей вид в'їзної групи зазвичай являє собою конструкцію з однієї стулки, яка відчиняється не назовні або всередину двору, а зміщується вздовж паркану в бік від проїзду. Різновидом відкатних воріт є розсувні конструкції. Їх ще називають зсувними воротами. На відміну від класичних відкатних пристроїв вони мають не одне, а два полотна. Під час відчинення воріт вони роз'їжджаються в протилежні боки, а під час зачинення - зсуваються назустріч одне одному.

Конструкція і принцип дії відкатних воріт

Конструктивно цей вид воріт складається зі сталевого каркаса, зашитого декоративним полотном. Останнє може бути у вигляді:

 • алюмінієвого сайдинга;
 • профнастилу з нержавіючої сталі;
 • сендвіч-панелей та інших матеріалів.

Крім каркаса з полотном у комплект відкатних воріт зазвичай входять дві опори з роликами, що встановлюються у фундаменті, і напрямна рейка. Стулка спирається на ролики, що курсують по закріпленій на землі рейці. У вертикальному положенні вона підтримується кронштейном, забезпеченим роликами бічного кочення. Усі ролики ховаються повністю в профільній балці, не порушуючи естетичну привабливість воріт ні з внутрішнього, ні з лицьового боку.

Крім відкатних воріт рейкового типу, використовують ще підвісні та консольні конструкції. У підвісних виробах переміщення стулки здійснюється в підвішеному стані по зафіксованій над проїздом навісній балці. В основі консольних конструкцій лежить подовжена напрямна. Стулка переміщається роликовими каретками, нерухомо зафіксованими поза зоною проїзду. Консольний тип відкатних воріт використовується як у приватному секторі, так і на підприємствах.

Переваги відкатних воріт

Попри вищу вартість відкатних конструкцій порівняно з розпашними, їм віддають перевагу все більше людей. Пояснюється це цілою низкою переваг відкатних воріт, основними з яких є:

 • безвідмовність в експлуатації;
 • надійність;
 • багата функціональність;
 • широкий вибір дизайнерських рішень.

Цей список переваг можна доповнити цілою низкою інших корисних особливостей відкатних в'їзних груп:

 • немає потреби в наявності вільного місця з боку вулиці або двору для відкривання воріт;
 • не потрібно докладати особливих фізичних зусиль або використовувати наддорогу автоматику підвищеної потужності під час відкривання воріт навіть під час сильного вітру;
 • у разі сильного снігопаду для відчинення воріт не потрібне розчищення двору;
 • зведений до мінімуму ризик удару в'їжджаючого або виїжджаючого автомобіля стулкою воріт під час вітру.

Крім того, щоб керувати автоматичними воротами відкатного типу, потрібен тільки один електропривод, а не два, як у розпашній конструкції.

Види відкривання відкатних воріт

За способом відкривання відкатні конструкції поділяють на два види: 

 • механічні або ручні; 
 • електричні або автоматичні. 

Для відчинення або зачинення воріт вручну необхідно відсувати полотно самостійно. Автоматичні конструкції забезпечені спеціальним пристроєм - приводом.

Він дає змогу здійснювати процес відчинення/зачинення воріт простим натисканням на кнопку дистанційного керування або стаціонарної станції, не докладаючи при цьому жодних зусиль. У комплект сучасної автоматики входить електродвигун, радіомодуль і блок керування.

Дизайн відкатних воріт

Більшість компаній, що виробляють в Україні відкатні пристрої, не "балують" споживачів великим вибором їхніх дизайнерських рішень. Найчастіше вибір закінчується на 2-3 варіантах зашивання й обмеженою кількістю колірної палітри. Але якщо ви звернетеся в компанію "Ворота Центр Україна", ми запропонуємо вам ворота, виконані в будь-якому дизайні. Це стосується як матеріалу виготовлення, так і колірного оформлення.

У Ворота Центр Україна (єдиній у країні компанії цього профілю, що має сертифікат якості ISO 9001) зможуть знайти оптимальний для себе варіант відкатних пристроїв і ті, кого цікавить продукція категорії "економ", і ті, хто хоче придбати в'їзну групу із сегмента "преміум".

Якість виготовлення воріт і їхній зовнішній вигляд не залежать від того, до механічної чи автоматичної категорії належить виріб. Матеріали виготовлення і технології виробництва використовуються аналогічні. Багата колірна гамма і різноманітні варіанти оздоблення, аж до комбінованого, дають змогу виготовити ворота, які зможуть вписатися в будь-яку архітектуру об'єкта.

Керування

Ворота з категорії відкатних позиціонуються як самонесуча конструкція. Переміщення полотна в неї здійснюється роликовими опорами, встановленими на фундаменті поза зоною проїзду, тобто за прорізом. У разі грамотного монтажу конструкції її без зусиль можна відчинити й зачинити вручну. Закриваються такі відкатні ворота на спеціальні замки, сконструйовані для цього типу пристосувань.

Допускається використання і звичайного навісного замка. Але для цього в комплект воріт має входити звичайний накидний засув. Для фіксації воріт у певному положенні можна встановити вертикальний засув. Для зручності використання відкатних конструкцій вручну їх забезпечують ручками. Якщо ворота забезпечені автоматикою, функцію замка в таких моделях виконує електропривод. Він блокує конструкцію, що перебуває в закритому положенні.

Уся фурнітура, включно з механізмами, комплектуючими, роликами, в компанії Ворота Центр Україна виробляється на власних потужностях. Це позитивно впливає на кінцеву вартість відкатних воріт. Замовити конструкцію будь-якої модифікації можна з будь-якого населеного пункту України. Доставка можлива Новою поштою та іншими компаніями.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія