Наявність транспортного засобу передбачає необхідність у приміщенні для його зберігання у вигляді окремої будови або частини житлового будинку, званого гаражем. Однією з його найважливіших складових є гаражні ворота.

Зрозуміло, ціна конструкції відіграє не останню роль, але й не вирішальну. Звертати увагу необхідно на кожну дрібницю, кожну деталь. Адже найкращими, незалежно від виду, вважаються тільки ті ворота для гаража, які задовольняють ваші потреби за всіма параметрами, починаючи від зовнішнього вигляду і закінчуючи простотою управління конструкцією, її безпекою.

Які види гаражних воріт бувають?

Перш ніж шукати, де замовити ворота, слід визначитися, який вигляд вам би хотілося мати. В одному випадку слід враховувати відстань від гаражних воріт до паркану, в іншому - відстань до проїжджої частини. Перше, з чого треба починати, - це вибрати вид гаражних воріт із трьох основних типів конструкцій:

  • металевих розпашних гаражних воріт;

  • секційних;
  • ролетних (рулонних).

Розпашні гаражні ворота з металу вважаються класикою в'їзних гаражних груп. Сьогодні це застаріла конструкція. Таке пристосування являє собою два металевих полотна, що висять на петлях, які в місці їхнього стикування закриваються на замок. Сьогодні для виготовлення воріт для гаража розпашного типу може використовуватися не тільки метал, а й сендвіч-панелі, профнастил або фільонка. 

Але не слід забувати, що для відчинення або зачинення конструкції необхідна наявність місця в самому гаражі або перед ним (у разі відчинення всередину або назовні відповідно). Друга незручність - навіси воріт такого типу потребують періодичного змащування. Ще одним мінусом розпашних гаражних воріт є їхній менш привабливий зовнішній вигляд порівняно з іншими видами конструкцій.

Ролетні гаражні ворота 

Функціональною, дуже компактною конструкцією є ролетні (рулонні) ворота. Вони складаються з алюмінієвих смуг. Принцип роботи рулонних конструкцій має багато спільного з секційними воротами. Але, на відміну від останніх, складові полотна ролетних пристроїв не піднімаються під стелю, а намотуються на вал, що знаходиться в спеціальному захисному коробі. Останній може бути встановлений всередині або зовні гаража.

Керувати ролетними конструкціями можна вручну або автоматично за допомогою дистанційного пульта. Ворота з ручним приводом коштують дешевше, але їх експлуатація більш трудомістка. Використання автоматики легше і зручніше, але встановлення потребує додаткових вкладень.

Секційні гаражні ворота

Поширеними є секційні ворота. У них використовується полотно не суцільне, а таке, що складається з декількох секцій. Під час відчинення воріт ці секції піднімаються по спеціальних напрямних і заїжджають під стелю, не займаючи простір ні всередині, ні зовні приміщення.

Підйом/опускання воріт здійснюється за допомогою пружин розтягування або торсіонного типу. М'якість і безшумність функціонування конструкції під час її експлуатації забезпечується гумовими роликами та підшипниками. Автоматика у вигляді приводів встановлюється на стелі.

10 критеріїв вибору гаражних воріт

Розібравшись із видами воріт, слід визначитися, які з нижченаведених критеріїв для вас найважливіші.

  1. Енергозберігаючі властивості

Якщо у ваші плани входить зробити свій гараж теплим, перевагу слід віддати гаражним воротам секційного типу з товщиною секцій від 45 мм. Тільки така конструкція відповідатиме цегляній кладці за енергозбереженням. Якщо для порівняння взяти ролетні ворота, товщина їхніх ламелей становить не більше 14 мм. А що можна говорити про енергоощадні властивості розпашних конструкцій, якщо для їхнього виготовлення використовують метал завтовшки максимум 3 мм.

  1. Матеріал і міцність

Як полотно для секційних воріт використовують сендвіч-панелі. Оболонка виробу - це листи з алюмінію або неіржавкої сталі завтовшки 0,5 мм, які зазнали спеціальної обробки для додання їм вищого рівня міцності та стійкості до зломів, а "серединка" - спінений поліуретан. Рулонні, або ролетні, ворота виготовляють з алюмінієвих ламелей, наповнених піною.

Найміцнішими й найбезпечнішими, на думку фахівців, є секційні підйомні ворота. Вони також лідирують за показниками теплоізоляції та герметизації, як, утім, і за ціною.

  1. Керування та автоматизація

Відкривати гаражні конструкції можна одним із двох можливих способів - вручну або використовуючи пульт. Але для того, щоб був доступний другий спосіб, на воротах необхідно встановити автоматику. Встановлювати її чи ні, залежить від того, чи готові ви додати ще 15-20% від вартості неавтоматизованої в'їзної системи.

  1. Безпека та теплоізоляція

У процесі виготовлення гаражних воріт їм задається клас RC (стійкість до злому) і коефіцієнт U (теплова ізоляція). Особливо важливо звертати увагу на ці показники, коли гараж є складовою будинку.

У разі низької стійкості гаражних воріт до злому існує небезпека несанкціонованого проникнення зловмисників у будинок через гараж. А якщо занадто високим виявиться коефіцієнт теплової ізоляції, буде сильно охолоджуватися будинок. Тому слід встановлювати в'їзну конструкцію з показниками RC не вище 3, а U - максимум 1,1-1,3 Вт/(м²×К).

  1. Антикорозійний захист

Оскільки для виготовлення будь-якого типу гаражних воріт, різних механізмів і фурнітури використовується метал, необхідно, щоб йому було забезпечено належний захист від корозії. Це може бути адгезійний лак, фарба, поліуретанове та/або полімерне покриття.

  1. Безпека

Купуючи ворота для гаража, слід враховувати і можливість їх безпечної експлуатації. Адже така конструкція має відповідати певним стандартам, нормам безпеки, закріпленим у спеціальних документах. Підтвердженням цьому стане наявність відповідних сертифікатів.

  1. Дизайн і зовнішній вигляд

Підбираючи в'їзну групу, не можна забувати й про її відповідність вимогам сучасної естетики, гармонійне поєднання із загальним екстер'єром і стилістикою фасаду будинку, інших будівель, що знаходяться у дворі. У цьому допоможе грамотний підбір стилю, колірної гами та фурнітури.

  1. Світлопропускна здатність

Цей критерій зазвичай не враховують під час вибору воріт для встановлення в особистому гаражі. Він важливий, наприклад, для автосалону. Там конструкція виконує не тільки початково властиві їй функції, а й відіграє роль вітрини.

  1. Репутація бренду

Якщо ви хочете придбати ворота для свого гаража, що відповідають усім критеріям і вимогам, купувати їх слід тільки у виробників, які користуються довірою споживачів. В Україні оптимальним варіантом, як з точки зору якості, так і ціни, стане продукція компанії Ворота Центр Україна.

У нас можна купити не тільки гаражні ворота, а й відкатні ворота для в'їзду у двір, а також комплектуючі до них. Підтвердженням високих характеристик продукції нашої компанії є наявність сертифіката якості ISO 9001.

  1. Гарантія та обслуговування

Щоб не було жодних сумнівів у тому, що отримаєте саме обіцяний вам продукт, краще замовляти його безпосередньо у виробника. Компанія Ворота Центр Україна пропонує своїм замовникам гаражні ворота, повний цикл виготовлення яких здійснюється співробітниками нашої компанії на власних виробничих потужностях.

Ми як виробник беремо на себе відповідальність за довговічність конструкції, що є найкращою гарантією її якості. 

Підіб'ємо підсумки

Сподіваємося, що цей детальний огляд варіантів воріт для гаража та перелік критеріїв, на які слід спиратися під час купівлі виробів, допоможуть вам зробити правильний вибір спочатку продавця, а потім і оптимальної для себе в'їзної гаражної групи.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія