Кожному знайоме почуття роздратування і досади, що виникає під час раптового відключення електрики, коли автомобіль перебуває в закритому гаражі, облаштованому автоматикою (приводом) для воріт, а вам треба терміново кудись їхати. А який відчай охоплює людину в ситуації, коли треба відчинити ворота на подвір'я якомога швидше, а пульт кудись запропастився.

Щоб у подібних випадках ви не впадали в ступор, слід заздалегідь передбачити "шляхи відступу" - розв'язання проблеми, що виникла, шляхом відчинення в'їзних конструкцій у ручному режимі. Для кожного виду автоматичних воріт фахівці пропонують різні варіанти їх ручного керування.

Аварійне відкриття розпашних воріт

Більшість автоматизованих в'їзних груп розпашного типу комплектуються спеціальним розблокувальним ключем. Саме його слід використовувати в ситуації форс-мажору, пов'язаної з відключенням електрики. На внутрішньому боці воріт є спеціальний отвір. Вставивши в нього ключ, можна розблокувати гідравліку затвора. Якщо механізм розпашних воріт передбачає наявність двох ключів, таку саму маніпуляцію слід провести й на іншій половині ворітної конструкції.

Виїхавши з подвір'я або гаража, механізм слід знову заблокувати для того, щоб після відновлення подачі електрики в'їзна група була зачинена і запрацювала автоматика. Якщо такого ключа для розблокування в комплектації не передбачено, слід вчинити так:

  • відкрутити наявні на стулках важеля електроприводу 4 болти;
  • зняти це пристосування;
  • від'єднати мотор від стулок і опорних стовпів.

Після того як необхідність у розблокуванні воріт зникне, виконати всі описані маніпуляції у зворотному порядку.

Розблокування відкатних воріт

Якщо в комплект в'їзної конструкції розсувного (відкатного) типу входить спеціальний розблокувальний ключ, її розблокування здійснюється за тим самим сценарієм, що й у випадку з розпашними воротами. Деякі моделі відкатних пристроїв обладнуються ручкою або важелем ручного відмикання. Отвір для ключа на відкатних воротах може перебувати на рухомому механізмі або збоку на рейках. У разі відсутності пристосування для розблокування для екстреного відкривання розсувної конструкції слід прибрати зубчасту рейку або електропривод.

Розблокування автоматичних секційних воріт

Розблокувати в'їзні конструкції секційного типу описаними вище способами не вийде. Керувати процесом слід за допомогою шнура, що звисає з каретки у випадку з мотором рейкового типу або висить безпосередньо над мотором у секційних конструкціях з мотором іншого виду. Для аварійного відчинення воріт слід діяти в такому порядку:

  • переконатися, що в'їзна конструкція закрита повністю (інакше є небезпека, що ворота можуть впасти під власною вагою і завдати різного роду ушкоджень);
  • потягнути шнур, призначений для аварійного розблокування ворітної конструкції;
  • він від'єднає від каретки візок, що дасть змогу відкрити двері вручну.

Алгоритм дій з дуже важкими воротами дещо інший. Для відкривання ворітної конструкції в ручному режимі спочатку слід приєднати ланцюговий редуктор до мотора, після чого відкрити в'їзну групу, потягнувши за ланцюг. Якщо ворота не відчиняються через не вибалансовану або зламану пружину, а не через відсутність електрики, краще не проявляти самодіяльність, а звернутися по допомогу до фахівців для проведення ремонтних робіт.

Відкриття рулонних воріт

Більшість виробників автоматичних рулонних конструкцій постачають їх пристосуванням для ручного розблокування. Вона встановлюється збоку від двигуна. У разі відсутності електрики досить вставити в короб ручний вороток і прокручувати його, змушуючи ворота рухатися в уповільненому режимі.

Як відкрити захисні ролети без світла?

Роль ставні частіше встановлюють на двері та вікна будівель різного призначення для їхнього захисту від дощу і вітру, а також проникнення "нежданих гостей". На їхнє відчинення і зачинення відсутність електроенергії ніяк не впливає, оскільки зазвичай їхнє керування здійснюється вручну. Але є моделі, що виконують роль в'їзних або гаражних воріт.

Такі конструкції оснащуються автоматикою і системою екстреного зняття блокування. Вручну вони відчиняються за допомогою воротка - спеціального інструменту, призначеного для цих цілей. А як бути, якщо згасло світло, а механізм розблокування відсутній? У цьому випадку для відкривання ролетної конструкції необхідно виконати певні дії в такому порядку:

  • з метою безпеки відключити механізм від мережі (для цього електронний ключ слід перевести в положення "off" або "вимкн.");
  • зафіксувати полотно;
  • зняти кришку короба;
  • від'єднати кінцеві вимикачі;
  • послабити тягові пружини, що йдуть до вала.

Після цього можна піднімати полотно вручну. Перед початком цієї процедури слід переконатися, що ні ноги, ні інші частини тіла не перебувають під полотном. Адже виключити можливість його падіння повністю не можна, навіть якщо виконувати все чітко за інструкцією. А це загрожує серйозним травмуванням. Щоб мінімізувати ризик пошкодження ролетних воріт, відчиняти конструкцію рекомендується не поодинці, а з помічником. А ще краще - запросити для цього фахівців.

Три способи розблокувати автоматичні ворота без світла

В'їзні конструкції різних типів, забезпечені електронікою, різного роду автоматизовані механізми приходять на зміну звичайним замкам і засувам для того, щоб зробити життя людей комфортнішим. Але, як і будь-яка техніка, що працює на електриці, ворота не застраховані від збоїв у роботі, пов'язаних з аварійним відключенням світла.

Тому, щоб мінімізувати залежність від проблем з електропостачанням, пропонується кілька варіантів ручного керування ворітними конструкціями, використовуючи які можна легко і швидко відкрити в'їзні групи навіть дуже складної конструкції. Перш ніж приступити до самого процесу відкривання воріт у ручному режимі, слід переконатися, що:

  • стулки гаражних або в'їзних воріт закриті повністю;
  • сам механізм справний, працює безшумно, не потребує змащення;
  • електроживлення відключено в усьому будинку (раптове подання електрики може стати причиною ураження струмом).

Переконайтеся також, що ви готові впоратися з проблемою самостійно, без залучення до її вирішення фахівця. Тільки виконавши всі ці умови, можна розпочинати відкривання воріт у ручному режимі одним із трьох описаних нижче способів:

  • ключем;
  • за допомогою ланцюгового редуктора або шнура;
  • з використанням альтернативного варіанту.

Відкриття за допомогою ключа актуальне для розпашних і відкатних конструкцій. Спеціальний ключ, що йде в комплекті з воротами, відкриває доступ до двигуна і відмикає в'їзну групу.

Спосіб відчинення воріт вручну з використанням ланцюгового редуктора або шнура застосуємо для воріт секційних і з автоматизованими ролетами. Відкривання здійснюється шляхом прокручування в ручному режимі спеціальних воріт, що дає змогу підняти ролети або секції.

Застосовувати спосіб альтернативного відкриття доведеться в разі відсутності в конструкції ригельного замка. У цьому разі доведеться в секції воріт, на якій змонтовано кронштейн з електричним приводом, вирізати отвір навколо нього з тим, щоб він просто відвалився. Після цього розпочинати управління ворітної конструкцією в ручному режимі.

Ситуації, коли ручне відкриття не рекомендується

Якщо ворота з автоматикою перестали виконувати команди з пульта дистанційного керування, кодової клавіатури, клавішного вимикача та інших елементів керування в автоматичному режимі, не кваптеся використовувати будь-який із можливих способів розблокування воріт у ручному режимі. Можливо, після виявлення та усунення причин відмови автоматики проблема зникне сама собою. До чинників, що провокують відмову виконувати команди, належать:

  • відсутність електрики;
  • розряджені батарейки в пульті ДК;
  • робота воріт у ручному режимі протягом тривалого часу;
  • вплив на механізм безлічі комах, що скупчилися в приводі;
  • наявність перешкод на шляху датчиків, що не дають змоги виявити ваш ТЗ.

Якщо перевірка наявності перерахованих чинників, їх виявлення та усунення не привели до бажаного результату, значить, причина відмови автоматики в чомусь іншому. У такому разі намагатися копатися глибше не варто. Правильніше буде звернутися по допомогу до фахівців.

Висновок

Щоб забезпечити безпеку і безвідмовність у роботі воріт з автоматикою, важливо уважно поставитися до вибору і монтажу самої конструкції та супутніх аксесуарів, коректної експлуатації в'їзних груп.


Компанія Ворота Центр Україна пропонує за хорошою ціною якісні конструкції воріт, а також фурнітуру та комплектуючі для відкатних (розсувних) воріт, в'їзних груп інших типів. Замовити з доставкою потрібну позицію з каталогу можна на нашому сайті.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія