Невід'ємна деталь в'їзду на приватну територію, промисловий або будь-який інший закритий об'єкт — це ворота. Щоб вони стабільно функціонували, потрібне регулярне обслуговування. Діагностика допомагає виявити несправності та дефекти, а також екстрено провести їх усунення. Різні типи воріт з автоматичним керуванням отримують поломки в залежності від своїх конструкційних особливостей. Розглянемо найпоширеніші несправності та методи їх ліквідації.

Види несправностей відкатних воріт

Проблеми відкатних воріт, що найбільш часто зустрічаються, вказані нижче.

Стулка не закривається

Такий казус трапляється, коли пошкоджено кінцеві вимикачі, відмовили фотоелементи, зносилися ролики, є проблеми в блоці управління. Усунення неполадок заміною деталей.

Створення не повністю закривається або відкривається

Можливо, вийшов з ладу редуктор електроприводу або недостатньо олії у гідравлічному приводі. Також причиною може стати зношування шестерні, зміщення зубчастої передачі або збій налаштувань автоматики. Фахівець перевірить цілісність приводу та замінить зношені деталі.

Система не реагує на команди з пульта дистанційного керування

Найпоширеніша причина — збій мережі. Крім цього, можливо, вийшов з ладу запобіжник, електродвигун або понижувальний трансформатор. У таких випадках потрібний ремонт автоматики воріт.

Балка пошкоджена механічно

Механічне пошкодження могло статися через наїзд автомобілем, удар, сильний тиск на стулку. Також нерідко така проблема виникає через те, що зміщується фундамент (наприклад, через розмивання ґрунту). Для усунення проблеми потрібно перевірити балку на горизонтальність і цілісність, а потім піддати її рихтуванню. У деяких випадках потрібна заміна секцій.

З пульта дистанційного керування не надходять команди

Причина в несправності самого пульта, розрядження елементів живлення, поломки радіоприймача. Потрібно замінити елементи живлення, перепрошити пульт та відновити роботу електропроводки.

Стулка не рухається, хоча електродвигун працює на повну потужність

Можливо, система переключилася на ручне керування. Також причиною відсутності руху може бути сильне зношування зубчастої рейки або несправність блокуючих механізмів. Усувається проблема заміною зношених частин, регулюванням механізмів.

Проблеми з розсувними воротами

Незважаючи на те, що конструкція воріт проста, вони теж можуть ламатися. Найпоширеніші несправності воріт наступні:

 • Стулки не закриваються. Виною тому зношування петель, відмова фотоелементів, блоку управління, кінцевого вимикача. Повернути працездатність можна одним способом: перевірити цілісність системи, замінити зношені та зламані деталі.
 • Ворота не відкриваються/закриваються до кінця. Причина у поломці редуктора, неправильному монтажі приводу, сильному зносі черв'ячного механізму, несправності головного кріплення. Також причиною може бути банальне провисання стулок та викривлення петель. Під час ремонту проводиться діагностика цих вузлів та заміна зламаних частин на нові деталі.
 • Закриті стулки не відкриваються. Таке трапляється рідко і причина в несправності кінцевого вимикача, перекос полотна воріт (через механічний вплив, зміщення ґрунту) або неправильно обраному режимі роботи. Сервісний інженер перевірить геометрію та цілісність стулок, відкоригує налаштування.

Крім вищезазначених проблем, розпашні ворота можуть мати несправності, властиві відкатній конструкції, такі як механічне пошкодження стулок, несправність пульта керування, відсутність руху стулок під час роботи електродвигуна на повну потужність.

Типи поломок секційних (гаражних) воріт

Відокремлені частини конструкції гаражних секційних воріт теж можуть вийти з ладу з різних причин:

 • Стулка опускається (піднімається) не повністю. Можливою причиною може бути збій електромережі, поломка підсилювача та двигуна, перевантаження системи. Насамперед потрібно переключити систему на ручне керування і спробувати опустити (підняти) стулку до кінця. Якщо механіка працює без проблем, необхідно замінити пружину. В іншому випадку знадобиться ремонт автоматики.
 • Полотно не піднімається, хоча привід працює. У такій ситуації зазвичай винне блокування механізму. Потрібно перевірити, чи присутні сторонні предмети в рухомих частинах, чи ціла пружина, чи з'єднані металеві напрямні
 • Вся система не працює. Перевірте пульт дистанційного керування, можливо, причина в ньому. Також можливий збій в електромережі або поломка пружини.
 • Після опускання стулка піднімається сама. Це трапляється часто через несправність фотоелементів або некоректних налаштувань приводу. Самостійно таку проблему не усунути, потрібна допомога спеціалістів.
 • Полотно примерзло. Взимку таке трапляється часто. Допоможе обливання нижньої частини стулки гарячою водою (не окропом).
 • При підйомі або опусканні відчувається вібрація. У такому разі необхідно перевірити, чи добре затягнуті кріплення (болти, гвинти, гайки).

Також іноді трапляється розрив торсійних пружин. Проблема вирішується заміною зламаних деталей.

Поломки ролетних воріт

Хоча конструкція ролетних воріт більш надійна, ніж у попередніх варіантів, несправності все ж таки можуть статися:

 • пролом електродвигуна;
 • вихід з ладу електроприводу;
 • несправності з редуктором;
 • знос валу;
 • поломка підшипників валу;
 • несправність ламелей;
 • знос ригелів і тягових пружин.

Будь-яку проблему можна усунути, провівши діагностику, визначивши причини та замінивши зношені та зламані частини.

Гарантія та обслуговування продукції

Деякі з вищеописаних поломок можна усунути самостійно, але є несправності, для ліквідації яких знадобиться допомога кваліфікованих спеціалістів. У «Ворота центрі» готові надати професійну допомогу в діагностиці та ремонті вузлів і агрегатів, що вийшли з ладу, а також надати якісні послуги з гарантійного та післягарантійного обслуговування автоматики воріт будь-якого типу.

У разі неполадок у роботі автоматичного керування та механічної частини воріт негайно зв'яжіться з нами. Добре навчені досвідчені інженери та механіки екстрено прибудуть на вказану адресу, перевірять роботу відкатних, орних, секційних або ролетних воріт і швидко усунуть несправності.

                                                           

Автор огляду Бойченко Марія